PALIVOVÉ BRIKETY SKLADEM

OBJEDNÁVEJTE NA 566 52 36 33

NEBO SE ZASTAVTE

FRANTIŠKOV 88/10

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

 

O firmě


Společnost KABELOVÉ BUBNY A BEDNY, s.r.o. byla založena v roce 1992. Po svém vzniku se zabývala převážně opravami, výkupem a distribucí kabelových bubnů do KABLA Velké Meziříčí, tehdy ještě státní podnik.

V následujícím letech začala firma oslovovat i jiné kabelovny a další potencionální odběratele našich produktů. Se zvyšující aktivitou a nárůstem výroby rostly
i potřeby prostorové. Rozšiřovaly se dílny i sklady. Společnost investovala do nových technologií potřebných pro stále větší sortiment vyráběných bubnů.
V současné době  firma hospodaří více než 21000 m2. Na dvou pracovištích má 46 stálých zaměstnanců a disponuje zhruba 22 000 kovových kabelových bubnů.
Kromě zápůjčního systému na vlastní kovové bubny,  firma vyrábí i dřevěné a překližkové bubny. Zajišťuje též opravy a prodeje repasovaných kovových bubnů.

Kovové bubny se vyrábí podle technických podmínek TP1/2008KBB s prvním vydáním v roce 1993, jsou vyrobeny z lisovaného plechu a opatřeny různou povrchovou úpravou podle požadavků zákazníků.

Dřevěné bubny se vyrábí převážně podle TP3/2011KBB. Tato konstrukce se několik let upravovala tak, aby vyhověla většině zákazníků z kabelářského odvětví. Vyrábíme též bubny, které jsou určeny pro potřeby drátoven, lanáren ale i jiné odběratele např. výrobce HDP trubek. Naším cílem je také výroba dřevěných bubnů se železnou obručí, která zvyšuje životnost bubnu.

Standardní dřevěný buben je používán převážně pro exportní potřeby a v současné době je veškerý materiál použitý pro výrobu tepelně ošetřen podle FAO ISPM 15.

Překližkové bubny jsou nejrychleji rozvíjející se odvětví naší výroby. Jsou vyráběny podle TP4/2008KBB, z plně certifikovaných materiálů. V současné době firma vyrábí 200 typů různých velikostí a konstrukcí bubnů. Bubny s překližkovými čely lze kombinovat s jádrem z papírové dutiny, plechu, plastu nebo dřevěných přířezů. Na našich strojích výrábíme překližková čela od průměru 300 mm až po 1400 mm. Od roku 2012 jsme se zaměřili na zkvalitnění výroby s ohledem na produktivitu, což vyústilo v nákup nových CNC obráběcích center. V roce 2015 jsme se zaměřili na vyšší automatizaci výroby a pořídili jsme robotické centrum na výrobu překližkových čel. V příštích letech chceme míru „zdravé“ automatizace stále zvyšovat.

V současné době, abychom zvládali rostoucí výrobu, spolupracujeme s několika firmami, které pro nás vyrábějí různé komponenty a polotovary. Dodáváme naše výrobky téměř do všech kabeloven v ČR, export míří na Slovensko, do Maďarska, Rakouska, Německa, Dánska a dalších zemí. Nepřímé exporty poté do Itálie, Holandska či Španělska.

Nabízíme též otryskávání kovových výrobků ocelovým abrazivem, což slouží jako vhodná příprava pro další povrchovou úpravu.

Od roku 2005 je firma certifikována podle ČSN EN ISO 9001:2001 včetně mezinárodní registrace v CQS a IQ Net. Zároveň plníme požadavky ISO 14001 a ISO 18001.

 

 

Politika kvality